Informace po dvou týdnech

máme za sebou dva školní týdny a dětem patří velká pochvala. Krásně si na školu zvykají, připravují si, chovají se pěkně ke svým spolužákům. 1. A bude skvělá parta.

Každý den si v kroužku povídáme, co nového jsme se naučili, děti vám můžou vše převyprávět.

Učebnice z hudební výchovy si můžou děti nechávat ve škole, ať nenosí příliš těžkou tašku. Stejně tak jim prosím dávejte vždy jen učebnice na další den, ať toho zbytečně nenosí příliš. Budu ráda, když budete připravovat učebnice podle rozvrhu spolu s dětmi.

Krásně jsme začali hrát na flétničky, děti to velmi baví.

Do sekce “týdenní plány” už dávám učivo, které bychom během týdne měli stihnout. Je ale pouze orientační, nevyplňujte s dětmi sešity předem, pokud nebudeme ve škole stíhat. Hlavní je v tuto chvíli pozitivní motivace k práci a příjemné pracovní prostředí, ne vyplňování cvičení v pracovních sešitech.

Na víkend děti dostaly úkol – list na psaní a čtení s písmenkem A. Dále také platí procvičování “letadla”, tedy správného úchopu psací potřeby (viz níže), také zdravého sezení. Velmi děkuji za spolupráci.

Ve výtvarné výchově jsme se učili, jak jdou po sobě barvy duhy. Moc se nám to povedlo. Smutné smajlíky k obrázkům samozřejmě nepatří 🙂