Kouzelný semafor – ÚT 21. 9.

V úterý 21. září vyrazíme do Muzea Policie na pohádkové představení Kouzelný semafor zaměřené na dopravní výchovu. Divadlo je zdarma. S sebou v batůžku: pláštěnka, penál, svačina a pití, kapesníky, rouška.

Sraz bude v 7.45h ve třídě. Budeme cestovat MHD a půjdeme kousek pěšky, po představení (dle počasí) zůstaneme v parku. Návrat do 11.40h.

V pohádce se děti setkaly se dvěma barevnými panáčky ze semaforu a společně s nimi porazily babu Havárií  tím, že znaly pravidla silničního provozu – jak přecházet na semaforu a na přechodu pro chodce, opravily popletené dopravní značky a seznámily se s reflexními prvky a tím, že musí být na silnici hlavně dobře vidět. Černé divadlo se dětem líbilo a zkoumaly, kdo to hraje a jak se “tím” hýbá. Byli jsme první školou, pro kterou herci hráli po delší odmlce, nejstaršímu z nich bylo právě 90 let. Cesta tam i zpět proběhla v pořádku a bez problémů.